top of page

Bath

Aktualizováno: 17. 12. 2017

Měl to být 5 denní výlet s jasným cílem - víkendový workshop spisovatelů v Bristolu. Nic jiného jsem neplánovala. Když jsme v neděli končili, cítila jsem, že tu potřebuji ještě zůstat. Urovnat si věci, které se za poslední měsíce staly, něco pochopit, něco nechat jít. Nejdřív jsem si pomyslela, že "To přeci nemůžu!", ale nakonec jsem se rozhodla poslouchat svůj vnitřní hlas.Intuitivně jsem si zabookovala apartmán v Bathu. To jméno ve mně vyvolává záhadu, tajemství (asi to mám odvozené od jména čachtické paní Bathory, která ale nemá s tímto místem nic společného:))


Bath je lázeňské město na jihozápadě Anglie. Jak mi recepční řekl "Bath je spíše taková vesnice, všude dojdeš pěšky!". A měl pravdu, jenom zapomněl zmínit, jak nádherné město to je. Nezaměnitelná architektura, čistota, zeleň, spousta kostelů, památek, velké množství obchůdků a autentických kaváren. Zamilovala jsem si ho tak, že jsem vám vytvořila krátké video (přepněte ho do HD)Když jsem do Bathu přijela, už bylo celé město ponořené do tmy. Vánoční výzdoba v ulicích ji však rozpouštěla a já se tak mohla kochat krásou města. Ubytovala jsem se v útulném apartmánu SACO, který byl v centru města. Hned po příjezdu jsem věděla, jak jsem udělala dobře, že jsem zůstala.


Druhý den ráno jsem si zašla do jedné z místních kaváren na snídani. Poté jsem si prošla celé město. Takovou inspiraci, které se mi dostalo v Bathu (věřím, že ve spojení s víkendovým workshopem), jsem potřebovala jako sůl. Pobyt jsem si prodloužila ještě o dva dny a toto město si naprosto zamilovala!


Nechtělo se mi odjíždět, ale čekal mě poslední výlet, za mnou kamarádkou do Cardiffu. Věřím, že toto nebyla poslední návštěva Bathu! A pokud uvažujete nad Anglií a v Londýně jste byli už několikrát, pak rozhodně doporučuji :)


70 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page