top of page
dried-g3eefc239c_1280.jpg

Má cesta

L&N_8.jpg
L&N_10.jpg

Můj

příběh

Jsem moc ráda, že tu jste!

Pokud se ještě neznáme, jmenuji se Johana. Jsem maminkou dvou úžasných dětí, které jsou mi největšími učiteli :) Ráda o sobě říkám, že jsem kreativní tvůrce, miluju tvoření, pořád si něco zapisuji a to přenáším i do svých produktů a lekcí. Jsem věčný student, momentálně studuji bakalářský obor fyzioterapie. Jsem člověk, co miluje změny, moc dlouho nevydržím dělat jednu věc - i knížky mám rozečtené minimálně 3 :)) 

  • Má cesta začala někdy v prváku na vysoké škole, kdy jsem si hledala brigádu, která by mi dávala smysl.. A tak jsem si udělala kurz výživového poradce v Praze a začala se výživovým poradenstvím živit. 

 

  • Po dvou letech výživářství a změně vysoké školy jsem vycestovala do USA. Tahle cesta naprosto změnila mé priority a já se vydala na cestu za sebepoznáním. Vzala jsem to přes Londýn a Řecko, kde jsem pracovala, až jsem se dostala do mé milované Asie. V zemi úsměvů - Thajsku, jsem se intenzivně věnovala józe a čím dál více poznávala duchovní svět. 

 

  • Zamilovala jsem si ho tak, že jsem začala vyhledávat a učit se všechny možné techniky, které by mi mohly pomoci v osobním rozvoji a na cestě sebe-poznání. A tak jsem si koupila - po vzoru románu Jíst, meditovat, milovat - letenky do Indie, kam jsem ale nedostala víza, tak jsem vystoupila v zemi, kde bylo mezipřistání, na Srí Lance. Jedním z nejsilnějších zážitků tam pro mne byl 10 denní meditační retreat v buddhistickém meditačním centru, kde byl zákaz mluvení. 

 

  • Po Srí Lance jsem se přestěhovala do Malajsie a po nějaké době se rozhodla zkusit štěstí ještě jednou a požádat o víza do Indie :) Tentokrát úspěšně a tak jsem na měsíc a půl jela studovat jógu do Indie (Yoga teacher training course). Tento velmi intenzivní kurz opět prohloubil záměr mé cesty a dal mi odpovědi na otázky, které jsem hledala.

 

  • Po nějaké době jsem se z Malajsie vrátila zpátky do Čech, abych absolvovala kurz fitness trenéra v pražském studiu 3DFA, kde mají celý kurz postaven na základech vývojové kineziologie. 

  • Měla jsem v plánu se zase vrátit, ale mé plány se změnily, když jsem v Rychnově nad Kněžnou objevila nádherné prostory jako stvořené pro jógové studio, které jsem za půl roku také otevřela. A tak vzniklo první fitness jógové studio zen&Jo v Rychnově. 

 

  • Mezitím jsem dostala možnost zúčastnit se se svým svěřencem M.M. měsíční stáže v Oulu. Ve městě na severu Finska, které je vyhlášeno mládežnickým hokejem. Tam jsem se setkala s hokejovými osobnostmi jako Pekka Rinne, Jussi Jokinen, Sebastian Aho nebo třeba Ráďa Koblížek, se kterými jsem měla i tu čest trénovat.

 

  • Poté jsem se vrátila do Čech a od té doby se intenzivně věnovala fitness a jógové praxi, kterou jsem prokládala cestováním. A to až do roku 2018, kdy jsem se vrátila do Malajsie a na půl roku pronajala studio. V tom samém roce vznikla firma zen&Jo s.r.o., jejíž hlavním produktem jsou motivační plánovače a náramky z minerálních kamenů. 

  • Mezitím jsem se stala maminkou dvou úžasných dětiček - Lilly a Noeho.    A protože jsem toužila proniknout hlouběji do tajů lidského těla, které mě nepřestává fascinovat, začala jsem studovat dálkově obor Fyzioterapie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. 

 

  • Ve své praxi se snažím pracovat celostně. Život je přesně takový, jaký si ho dovolíme mít. Tak otevřený jako naše mysl a srdce a já se nemůžu dočkat, co dalšího mi přinese :)

Děkuji, že jste na této cestě se mnou :) 

Johana

Vzdělání 

2022 - nyní - Fakulta zdravotních studií, obor Fyzioterapie, UJEP

Rekvalifikační kurzy

2023 - Škola pánevního dna metodou 3x3 roční Lektorský kurz, R. Sahani

2016 - Certifikovaný kurz osobního trenéra, 3DFA

2015 - Yoga teacher training course, Shiva yoga peeth, India

2014 - Sportovní masér, Masérská škola now

2012 - Poradce pro výživu, Dexter Academy

Certifikované kurzy

2024 - HSSP, P. Bitnar

2024 - Hypermobilita - diagnostika a terapie, Mgr. Petr Šádek

2023 - Podoskop a plantograf, L. Kinclová

2023 - Kineziotaping, škola tejpování 

2023 - Viscerální terapie, P. Bitnar

2023 - Hluboký dech, Š. Haškovec

2023 - Diagnostika a terapie funkce dětské nohy z pohledu vývojové kineziologie, L. Kinclová

2023 - Diagnostika a terapie funkce nohy z pohledu vývojové kineziologie, L. Kinclová

2022 - Diastáza - úvodní díl, Groofy

2022 - Diastáza - Aktivní terapie, Groofy

2022 - Pánevní dno - úvodní díl, Groofy

2018 - Těhotné a po porodu, 3DFA

2018 - Kineziologie tahových cviků - 3DFA

2018 - Břišní svalstvo - 3DFA

2017 - Kondiční trenér dětí a mládeže - pohybové hry, 3DFA

2017 - Aromaterapie, K. Hadek

2017 - writer´s workshop, Briston, Hay House

2016 - Preliminary course, Yoga in action, Malaysia

2016 - Blackroll, M. Peroutka

2016 - Základní výživové postupy ve fitness, J. Caha

2016 - Typy a teorie kondičního tréninku a sestavování tréninku, Iq pohyb

2015 - Reiki, I.Stupeň, Reiki school, India

2013 - 2014 - spousta kurzů výživy 

bottom of page