top of page

Můj rok 2020

Aktualizováno: 13. 1. 2020

Plány, vize, sny, předsevzetí.. Velmi často skloňovaná slova na začátku každého nového roku! Někdo při pohledu na ně zavírá oči a přeje si, aby byl už únor, jiný je má už dávno zaznamenané a nový rok vítá s nadšením. Pokud ale tápete, jak si efektivně poznamenat své sny, níže jsou 3 tipy, jak si naplánovat rok 2020 :) Pozitivní psychologie a její techniky, které jsou popsány na následujících řádcích, rozhodně mají vliv na kvalitu našeho života, tak hurá do toho :))


1. Zhodnocení roku minulého a plánování nového

Kdo si objednal plánovač, dostal tyto pracovní listy zdarma jako součást balíčku. Vy ostatní si ho můžete stáhnout zde (stačí kliknout na "zde":). Dává vám možnost si projít každý měsíc loňského roku, poznamenat si své úspěchy, ale i lekce. A naplánovat rok letošní - které země chcete navštívit, co udělat jinak a lépe, upřesnit cestu, kterou se dostanete k cíli nebo si napsat si seznam věcí, které chcete vidět a zažít :)2. Tabule vizí

Ideální nástroj pro to, si doslova "vytvořit svůj život"! :) Vision board neboli tabule vizí je skvělou technikou, protože mozek daleko lépe vnímá obrazy, mapy než třeba poznámky, které si napíšeme do bodů na papír. Princip je jednoduchý - vystřihněte, vytiskněte nebo si sami namalujte to, čím byste chtěla svůj život naplnit, obohatit. Můžete použít nejen obrázky, ale také různá slovní spojení či citáty.

Pokud jste četla knihu Tajemství, určitě si pamatujete, že to, čemu vtiskneme pocit, emoci, přitahujeme do našeho života rychleji. Když si tedy tabuli vizí vložíme na místo, kolem kterého denně chodíme nebo používáme a vždy se na chvilinku zastavíme a představíme si, jaké to je, když je to už součástí našeho života, brzy se tím také stane. (Pozor, platí to, i když si budete říkat "To auto chci, ale na to nikdy mít nebudu"). Přání si je vlastně takovou hrou, která může být opravdu zábavná a překvapující.

3. Dopis mému budoucímu já

A poslední, možná nejefektivnější metodou je dopis z budoucnosti - tedy s datumem 11.1.2021. Napište si děkovný dopis, který mapuje celou cestu v roce 2020. Co jste dokázala, které země navštívila, co nového jste se naučila, za co jste vděčna a jak se vyvíjela cesta za vaším snem. Prostě pište cokoliv, co si přejete nebo co jste si dala letos za cíl, jen s pocitem, že jste vše dokázala. Právě pocity a emoce jsou totiž důležité při plnění snů.

Pokud preferujete elektronickou verzi, zde je odkaz na stránky Future me, kde si můžete dopis napsat a nechat zaslat na svou e-mailovou adresu.

Přeji vám hodně štěstí a trpělivosti při plnění každého přání :) Ať je rok 2020 plný vděčnosti, lásky a zdraví. Johana :)

168 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page