JOHANA
VOZDEKOVÁ

Osobní plánovač www.zenandjo.com

> Má cesta začala někdy v prváku na vysoké škole, kdy jsem si hledala brigádu, která by mi dávala smysl.. A tak jsem si udělala kurz výživového poradce v Praze a začala se výživovým poradenstvím živit. 

> Po dvou letech poradenství a změně vysoké školy jsem vycestovala do USA. Tahle cesta naprosto změnila mé priority a já se vydala na cestu za sebepoznáním. Vzala jsem to přes Londýn a Řecko, kde jsem pracovala, až jsem se dostala do mé milované Asie. V zemi úsměvů - Thajsku, jsem se intenzivně věnovala józe a čím dál více poznávala duchovní svět. 

> Zamilovala jsem si ho tak, že jsem začala vyhledávat a učit se všechny možné techniky, které by (nejen mně) mohly pomoci v osobním rozvoji a na cestě sebe-poznání. Jeden z nejsilnějších zážitků pro mne bez pochyby byl 10 denní meditační retreat v buddhistickém meditačním centru na Srí Lance.

> Za nějaký čas a po půl roce žití v Malajsii jsem se rozhodla udělat si kurz učitele jógy v Indii, kam jsem na měsíc a půl odletěla. Tento velmi intenzivní kurz opět prohloubil záměr mé cesty a dal mi odpovědi na otázky, které jsem hledala.

> Po nějaké době jsem se vrátila zpátky do Čech, abych absolvovala kurz fitness trenéra v pražském studiu 3DFA, kde mají celý kurz postaven na základech vývojové kineziologie. 

> Měla jsem v plánu se vrátit do Malajsie, ale mé plány se změnily, když jsem v Rychnově nad Kněžnou objevila nádherné prostory jako stvořené pro jógové studio, které jsem za půl roku také otevřela. A tak vzniklo první fitness jógové studio zen&Jo v Rychnově. 

> Mezitím jsem ale dostala možnost zúčastnit se se svým svěřencem M. Morongem, kterého jsem trénovala, měsíční stáže v Oulu. Ve městě na severu Finska, které je vyhlášeno mládežnickým hokejem. Tam jsem se setkala s hokejovými osobnostmi jako Pekka Rinne, Jussi Jokinen, Sebastian Aho nebo třeba Ráďa Koblížek, se kterými jsem měla i tu čest trénovat.

> Poté jsem se vrátila do Čech a od té doby se intenzivně věnovala fitness a jógové praxi, kterou jsem prokládala cestováním. A to až do roku 2018, kdy jsem se rozhodla se na nějakou dobu vrátit do Malajsie a na půl roku pronajala studio. V tom samém roce vznikla firma zen&Jo s.r.o., jejíž hlavním produktem jsou motivační plánovače a náramky z minerálních kamenů. 

> V Malajsii jsem vytvořila několik online kurzů, které dokonale mapují moji cestu a sdílejí poznatky, které jsem se během ní naučila - ať už díky moudrosti mých učitelů nebo svými vlastními chybami a zkušenostmi. Také obsahují téma, které mi dává v tom celým "balíčku" smysl největší - psychosomatiku. 

> V květnu 2019 jógové studio v RK končí, protože mě nyní čeká úplně nová životní role, na kterou se z celého srdce těším. Život je přesně takový, jaký si ho dovolíme mít. Tak otevřený, jako naše mysl a srdce a já se nemůžu dočkat, co dalšího mi přinese :)

> V září 2019 se nám narodila holčička Lilly a ke společné jógové praxi se naplno vracím od ledna 2020.

Děkuji, že jste na této cestě se mnou :) 

Johana

Certifikáty